Model Number: LMC802CAA10000
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1
Packaging Details: Carton packaging
Delivery Time: 3-7 working days
Payment Terms: T/T, Western Union
Supply Ability: 10PCS/ 4 weeks
Product Name: |
Motion Controller |
Application: |
Control Motor |
Industry: |
Automation |
Applications: |
Packaging, Food And Beverage, Pharmaceutical |
Color: |
White |
Protection Class: |
IP20/IP65 |
Voltage Range: |
400V |
Certifications: |
CE/UL/cUL |
Number Of Axes: |
Up To 64 |
Memory Capacity: |
Up To 128 MB |
Operating Temperature: |
0-55°C |
Material: |
Metal And Plastic |
Communication Protocols: |
CANopen, Ethernet, Profibus |
Payment: |
TT |
Shipping Term: |
DHL, FedEx, UPS, EMS |
Package: |
Original Packaging |
Quality: |
New Original |
Condition: |
100%new 100%Original |
Function: |
Stardand |
Product Name: |
Motion Controller |
Application: |
Control Motor |
Industry: |
Automation |
Applications: |
Color: |
White |
Protection Class: |
IP20/IP65 |
Voltage Range: |
400V |
Certifications: |
CE/UL/cUL |
Number Of Axes: |
Up To 64 |
Memory Capacity: |
Up To 128 MB |
Operating Temperature: |
0-55°C |
Material: |
Metal And Plastic |
Communication Protocols: |
CANopen, Ethernet, Profibus |
Payment: |
TT |
Shipping Term: |
DHL, FedEx, UPS, EMS |
Package: |
Original Packaging |
Quality: |
New Original |
Condition: |
100%new 100%Original |
Function: |
Stardand |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Number of Axes | Up to 130 |
| Digital Inputs | 20 (IEC 61131-2 Type 1) |
| Interrupt Inputs | 4 (IEC 61131-2 Type 1) |
| Touch Probe Inputs | 16 (IEC 61131-2 Type 1) |
| Analogue Inputs | 2 (Voltage: -10...10 V, Current: -20...20 mA) |
| Digital Outputs | 16 |
| Analogue Outputs | 2 |
| Memory | 256 kB NVRAM, 1 GB RAM DDR3L |
| Power Supply | 24 VDC, <1 A |
| Operating Temperature | 5...55 °C (41...131 °F) |
| Relative Humidity | 5...95% without condensation |
| IP Protection | IP20 (EN/IEC 60529) |
| Vibration Resistance | 3.5 mm (5...8.4 Hz), 10 m/s² (8.4...150 Hz) |
| Shock Resistance | 150 m/s² (6 ms operation) |
| Dimensions (WxHxD) | 100 mm x 310 mm x 243 mm (3.94 in x 12.20 in x 9.57 in) |